Select another country/language

FordPassi privaatsuspõhimõtted ja küpsisepoliitika

Version: 0.1

FordPassi privaatsuspõhimõtted ja küpsisepoliitika

Versioon: 0.1

FordPassi privaatsuspõhimõtted ja küpsisepoliitika

27. august 2019

FordPassi rakendus (edaspidi: rakendus) kogub teie isikuandmeid. Ettevõte Ford Smart Mobility U.K. Limited, Business Unit 2, Broadcast Centre, Here East, Queen Elizabeth Olympic Park, Stratford, London, England, E20 3BS, ettevõtte nr.11099683 (edaspidi: memeie) vastutab teie teabe eest ja tegutseb teie isikuandmete vastutava töötlejana.

Need FordPassi privaatsuspõhimõtted ja küpsisepoliitika (edaspidi: põhimõtted) aitavad teil mõista, milliseid isikuandmeid me rakenduse kaudu ja sõiduki(te)st ühendamise korral kogume, miks me neid kogume ja mida me nendega teeme. Samuti selgitatakse teie õigusi ja seda, kuidas saate soovide või probleemide korral meiega ühendust võtta.

Rakendus pakub erinevaid funktsioone olenevalt sellest, kas kasutate seda:

 • koos Fordi mobiilirakendustega koos funktsiooniga „Sünkrooni“ või ilma seda sõidukiga ühendamata; või
 • FordPass Connectiga varustatud sõidukiga. FordPass Connecti ja teie sõiduki ühenduvuse funktsioonide kohta saate lisateavet kohalikult Fordi veebisaidilt aadressil Fordconnected.com ja oma sõidukiomaniku käsiraamatust.

 

1.Kasutades FordPassi koos Fordi mobiilirakendustega koos funktsiooniga „Sünkrooni“ või ilma seda sõidukiga ühendamata; või 

2.kasutades FordPassi koos FordPass Connectiga 

 

1.  Kasutades FordPassi koos Fordi mobiilirakendustega koos funktsiooniga „Sünkrooni“ või ilma seda sõidukiga ühendamata

Lühidalt.

Kogume teavet teie ja teie sõiduki(te) kohta, mille valisite välja rakendusega ühenduse loomiseks, ja kasutame seda teavet rakenduse kaudu osutatavate teenuste pakkumiseks (edaspidi: teenused).

Kombineerime kogutud teavet ka muu teie kohta salvestatud teabega ja kasutame seda muudel eesmärkidel, näiteks pakkudes teile tooteid ja teenuseid, mis meie arvates teid huvitavad. Rakenduse jaotises „Halda oma andmeid“ saate oma turunduskommunikatsiooni eelistusi igal ajal värskendada.

Teatavatel asjaoludel on teil õigus isikuandmete kasutamine vaidlustada.

Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie seadme ja sõiduki GPSi geograafilist asukohta, et pakkuda teile teenuseid ja teha toiminguid muudel selles dokumendis kirjeldatud eesmärkidel. Saate selle nõusoleku igal ajal tühistada rakenduse jaotise „Halda oma andmeid“ kaudu ja sõidukisiseste ekraanide jaotises „Seaded“.

Rakendus kasutab teenuste osutamiseks küpsistega sarnast tehnoloogiat, et luua varjunimega profiilid rakenduse kasutamise kohta ja teie nõusolekul ka reklaami edastamise eesmärkidel. Oma nõusoleku kõnealuste tehnoloogiate kasutamise kohta reklaami edastamise eesmärkidel võite igal ajal tagasi võtta rakenduse jaotises „Halda oma andmeid“.

Võime teie andmeid edastada väljaspoole Euroopa Majanduspiirkonda. Samuti võime neid jagada sidusettevõtjate, edasimüüjate ja teenusepakkujatega ning teatavates muudes olukordades.

 

Üksikasjalikumalt.

Teave, mida kogume ja kasutame rakenduse kaudu.

Teenusega seotud andmedOlenevalt teie kasutatavatest teenustest võime koguda ja kasutada järgmist teavet.   

 • Liigu. Kogume teilt rakenduse kaudu antud teavet koos rakendusega ühendatud sõiduki(te) kohta (vt allpool esitatud sõiduki andmed) teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Näiteks kasutame järgmist: sõiduki identifitseerimisnumber (VIN) ja läbisõidu teave, et saaksite ühendust võtta oma Fordi edasimüüjaga ja plaanida teenuste osutamist; teie mobiilseadme GPSi geograafiline asukoht, mida kasutate rakendusele juurdepääsuks (teie nõusolekul), et saaksite leida erinevaid transpordivõimalusi ja neid broneerida; ning oma sõiduki andmed, mis võimaldavad teil kontrollida oma sõiduki staatust.
 • Leia. kogume aadressiga seotud teavet ja muid rakenduse kaudu esitatavaid andmeid. Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie GPSi geograafilist asukohta ka mobiilseadmest, mida kasutate rakendusele juurdepääsuks. Töötleme ja kasutame neid andmeid teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. See hõlmab teile läheduses asuva tankla, transpordivõimaluste, huvipakkuvate kohtade, parkimise ja Fordi edasimüüjate näitamist ning asjakohaste juhiste andmist.
 • Guides. Kui helistate Ford Guide’ile või suhtlete temaga vestluse kaudu, kogume teavet teie kontakti kohta Ford Guide’iga, sealhulgas kõned, e-kirjad, sõnumid ja reaalajas vestlus. Töötleme ja kasutame neid andmeid kvaliteedi- ja koolituseesmärkidel teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Teie nõusolekul on Ford Guidesil võimalus vaadata rakenduse hiljutist kasutamist, eesmärgiga teid paremini abistada.
 • Konto haldamine. Võite anda meile teavet enda kohta, täites rakenduses vormid, näiteks rakenduse allalaadimisel, konto taotlemisel või mõne teenuse tellimisel. Teie antud teave võib sisaldada teie e-posti aadressi, kasutajatunnust, parooli, tiitlit, ees- ja perekonnanime, telefoninumbrit, kodust aadressi ja makseteavet (edaspidi: kontoga seotud teave). Samuti võime koguda teavet mobiilseadme kohta, näiteks tarkvara või operatsioonisüsteemi versioon, kordumatud identifitseerimistunnused, IP-aadress ja mobiilivõrgu teave. Töötleme ja kasutame neid andmeid teie konto loomiseks ja haldamiseks, samuti teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Me võime kombineerida neid andmeid muu teabega, mille olete meile varem esitanud (mitte üksnes rakenduse kaudu) või mida me oleme kogunud avalikest allikatest või kolmandatest isikutest teenusepakkujatelt, et tagada teie teabe ajakohasus.

Rakendus võimaldab teil luua ühenduse oma Ford Credit Account Manageriga ja hallata oma Ford Credit Accounti. Kui te seda teete, küsib FCE Bank plc (edaspidi: Ford Credit) teie isiku tuvastamiseks ja Ford Credit Accountile juurdepääsu võimaldamiseks täiendavaid isikuandmeid. Ford Credit kasutab seda isiklikku teavet teie Ford Crediti lepingus kirjeldatu kohaselt.

 • Peale selle võib rakendus lubada teil osta tooteid ja teenuseid. Mõnda neist toodetest ja/või teenustest pakuvad meie partnerid, kes koguvad teie tellimuste täitmiseks teie käest täiendavaid isikuandmeid. Meie partnerid kasutavad kogutud isikuandmeid oma isikuandmete kaitse eeskirjas kirjeldatu kohaselt või nii, nagu on selgitatud siis, kui oma isikuandmeid esitate.

Sõiduki andmed. Võite meile oma sõiduki kohta teavet anda, täites ära rakenduses olevad vormid.  See teave hõlmab VIN-koodi, registreerimisnumbrit ja läbisõiduandmeid. Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie mobiilseadme ja sõiduki GPSi geograafilist asukohta. Samuti võime koguda teavet rakendusega ühendatud sõiduki(te) kohta, näiteks riistvaramudel ja tootenumbrid, sõidukisüsteemide staatus (nt kütuseparameetrid), sõidukidiagnostika, läbisõidumõõdik ja muu teave, mis on seotud sõiduki toimimis- ja sõiduomadustega, nagu kiirus, gaasipedaali kasutamine, pidurid, juhtimine, turvavööde kasutamine ja muud sarnased andmed sõiduki kasutamise kohta.  Lisateavet leiate sõidukis olevatelt kuvadelt. Töötleme ja kasutame neid andmeid teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel.

Kasutusprofiilid. Me kogume teie rakenduse kasutamisega seotud varjunimega profiile, sealhulgas teavet selle kohta, millal ja kui kaua te konkreetseid teenuseid ja funktsioone kasutate, samuti turunduse, turu-uuringute ja teenuste täiustamise eesmärgil.  Kui neid profiile kogutakse nõusoleku alusel, saate oma nõusoleku igal ajal rakenduse jaotises „Turundusvalikud“ tühistada.

Tehniline teave teie ja teie seadme kohtaIga kord, kui te rakendust kasutate, on sellel automaatne juurdepääs teie seadme tehnilistele andmetele või nende andmete salvestamisõigus, sealhulgas tarkvara või operatsioonisüsteemi versioon, kordumatud identifitseerimistunnused, IP-aadress ja mobiilvõrgu teave, eelistussätted ja teie rakenduse kasutamise üksikasjad ning kasutatavad teenused. Samuti võime koguda teavet rakenduse kasutamise ja toimivuse kohta, sealhulgas selle kohta, kui tekib tõrge.

AsukohaandmedTeie nõusoleku korral suunavad mõned teenused, mis kasutavad reaalajas globaalse positsioneerimissüsteemi (GPS) tehnoloogiat, et määrata seadme põhjal kindlaks teie asukoht, näiteks selleks, et leida lähim edasimüüja, juhatada teid valitud edasimüüja juurde või tuvastada läheduses asuvad parkimisvõimalused. Võite oma nõusoleku igal ajal rakenduse jaotises „Halda oma andmeid“ tagasi võtta, kuid see võib teatud teenuste kasutamist piirata või seda takistada.

Kui kasutate rakendusega ühendatud sõidukis funktsiooni HERE Live Traffic, salvestame sõiduki VIN-koodi autentimise eesmärgil ja seejärel jagame sõiduki asukohta, suunda ja kiirust meie kolmandast isikust teenusepakkujaga HERE Global B.V. (edaspidi: HERE).Hoolitseme selle eest, et eemaldada teave, mis võiks aidata HERE’il teid nende andmete põhjal tuvastada.

Võite keelduda teatud isiklike andmete andmisest (nt sõiduki rakendusega ühendamiseks VIN-koodi sisestamata jätmine), kuid see võib teatud teenuste kasutamist piirata või takistada (näiteks kui te VIN-koodi ei sisesta, siis ei saa teile rakenduse kaudu meeldetuletusteateid saata).

 Kuidas me teie andmeid kasutame?

Kasutame rakenduse ja rakendusega ühendatud sõiduki(te) kaudu kogutud isikuandmeid selleks, et osutada teile teenuseid, sealhulgas eespool kirjeldatud teenused.

Samuti kasutame neid ka teistel järgmistel seaduslikel eesmärkidel, näiteks selleks, et:

 • pakkuda teile suurepäraseid funktsioone ja teenuseid;
 • võimaldada teil kontrollida sõiduki teatavaid funktsioone;
 • täita teie soovid ja tegeleda teie päringutega;
 • hallata ja täiustada oma äritegevust ja suhet teiega;
 • hinnata meie ja edasimüüjate osutatavate teenuste kvaliteeti ning teenuseid, mida meie tarnijad osutavad meile ja meie nimel; saata teile turundusmaterjale teie suhtluseelistuste järgi;
 • isikupärastada teie kasutajakogemust ja teile saadetavaid turundusmaterjale;
 • otsida tõrkeid ja lahendada need;
 • korraldada uuringuid, töötada välja uued ja täiustatud tooted, teenused ning äri- ja turundusstrateegiad;
 • täita juriidilisi nõudeid ja riigiasutuste esitatud taotlusi;
 • kaitsta enda või teiste õigusi ja vara;
 • kaitsta üksikisikute isiklikku turvalisust ja
 • tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi.

Meie, Ford Smart Mobility UK ja teised Ford Motor Company Groupi ettevõtted kogu maailmas, võime seadusega kooskõlas kombineerida ja automatiseeritud otsustusprotsesside kasutamise abil analüüsida teie konto andmeid/teavet, mida kogume teie kohta tulenevalt rakenduse ja teenuse kasutamisest, ning võrrelda seda muu teabega, mis on teie ja muude klientide kohta salvestatud, et abistada teid eespool nimetatud eesmärkidel.  See võib hõlmata näiteks sõidukite diagnostikaalase teabe analüüsimist, turult tagasikutsumiste korraldamist, meie turunduse ja klienditeeninduse tõhususe hindamist, turuanalüüsi korraldamist ja selliste toodete või teenuste tuvastamist, mis võivad teile huvi pakkuda, ning teiega ühenduse võtmist, et teile selliste toodete ja teenuste kohta teavet anda.  Lisateavet muude teabekategooriate kohta, mis meil teie kohta võivad olla salvestatud, lugege puutumatusnormidest, mille oleme teile andnud seoses muude meilt saadud Fordi toodete ja teenustega, näiteks kohalik Fordi veebisait ja Fordconnected.com.

Samuti soovime veenduda, et teile edastatud teatised ja teiega suhtlemine oleksid teie jaoks võimalikult asjakohased. Selle tulemusena võime aeg-ajalt kasutada teie kohta teavet, mis on kogutud avalikest allikatest (nt veebiressursid) ja kolmandatelt isikutelt (nt meie teenusepakkujad, veebimajutusteenuste pakkujad, analüütika pakkujad või reklaamiteenused), et aidata meil kindlaks teha millised Fordi tooted ja teenused teile võiksid huvi pakkuda. Näiteks võivad analüütiliste teenuste pakkujad ja reklaamiteenused analüüsida veebist ja muudest allikatest kogutud teavet, et anda meile teavet teie demograafiliste andmete ja huvide kohta, näiteks järeldused teie vanusevahemiku ja toodete või teenuste tüüpide kohta, mis võivad teile huvi pakkuda. Seejärel võime saata teile teavet nende toodete ja teenuste kohta teie suhtluseelistuste järgi. Meie kliendisuhete keskus võib kasutada ka meie valduses olevat teavet teie kohta, kui võtate nendega ühendust mõne küsimuse või päringu teel.  Kui te ei soovi, et saaksime selles lõikes kirjeldatud eesmärkidel teie kohta teavet kolmandatelt osapooltelt, võtke meiega ühendust (vt jaotist „Meie kontaktandmed“).

Rakenduse jaotises „Turundusvalikud“ saate oma turunduskommunikatsiooni eelistusi igal ajal värskendada.

Seadusega võib olla nõutud teatud isikuandmete kogumine. Samuti võidakse teiega lepinguliste suhete tulemusena nõuda teie isikuandmete kogumist. Selle teabe esitamata jätmine võib nende kohustuste täitmist takistada või neid edasi lükata.

Mõnel piiratud juhul võivad meie vastuvõetud automatiseeritud otsused avaldada teile õiguslikku või sarnast mõju. Langetame teie kohta selliseid automaatseid otsuseid üksnes juhul, kui:

 • otsused on vajalikud lepingu täitmiseks või teiega lepingu sõlmimiseks; 
 • otsused on seadusega lubatud; või 
 • annate meile nõusoleku automaatse otsustusprotsessi tegemiseks.

Võite meiega ühendust võtta, et taotleda lisateavet automaatsete otsuste tegemise kohta ja teatavatel tingimustel vaidlustada meie automaatsete otsuste tegemine või taotleda, et keegi vaataks automaatse otsuse läbi.

Meil on õigus kasutada ja jagada mitteisiklikku (st anonüümset) teavet mis tahes eesmärgil.

 Millistel seaduslikel alustel teie andmeid kasutatakse?

Meil on õigus kasutada teie teavet mitmel järgmisel seaduslikul alusel.

 • Nagu ka eespool kirjeldatud, vajame teie kohta teatavaid andmeid, et täita teiega sõlmitud lepingut, osutades teile soovitud teenuseid, näiteks võimaldada teil kasutada funktsioone „Ford Guides“, „Liigu“ ja „Leia“, võimaldada teil kontrollida sõiduki teatavaid funktsioone, täita teie rakendusse esitatud soovid, otsida tõrkeid ja need lahendada, ning saata teile teateid tehingute kohta.
 • Meil on sageli õigustatud huvi töödelda teie andmeid teatavatel eesmärkidel, näiteks selleks, et pakkuda teile suurepäraseid funktsioone ja teenuseid, isikupärastada teie kasutajakogemust ja teile saadetavaid turundusmaterjale, ennustada, millised Fordi tooted või teenused võiksid teid huvitada, hallata ja täiustada oma äritegevust ja suhet teiega, hinnata meie ja edasimüüjate osutatavate teenuste kvaliteeti ning teenuseid, mida meie tarnijad osutavad meile ja meie nimel, töötada välja uusi ja täiustatud tooteid, teenuseid ning äri- ja turundusstrateegiad, korraldada uuringud, kaitsta enda või teiste õigusi ja vara või tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi. Isikuandmete töötlemisel võtame oma õigustatud huvide täitmiseks kasutusele kindlad kaitsemeetmed, et tagada teie eraelu puutumatus ja tagada, et teie huvid või põhiõigused ja -vabadused ei kahjustaks meie õigustatud huve.
 • Teatavates olukordades küsime teie nõusolekut teie teabe kasutamiseks konkreetsetel eesmärkidel, näiteks teie asukoha kasutamiseks. Kui tugineme nõusolekule teie isikuandmete kasutamiseks, on teil õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta. Lisateavet leiate nende põhimõtete jaotisest „Teie õigused...“.
 • Teatavatel asjaoludel tuleb meil võib-olla kasutada teie teavet juhul, kui peame vajalikuks juriidilise kohustuse täitmist.
 • Teatavatel asjaoludel tuleb meil võib-olla kasutada teie teavet juhul, kui peame vajalikuks kaitsta kellegi turvalisust või elulisi huve.
 • Teatavatel asjaoludel peame võib-olla kasutama teie teavet teatud eesmärkidel, mis on avalikes huvides.

 

Kus teie andmeid hoitakse?

Teie isiklikku teavet hoitakse kohapeal teie mobiilseadmes ning meie ja meie teenusepakkujate hallatavates serverites. Teie isikuandmeid töödeldakse Ühendkuningriigi andmekaitseseaduste järgi ja neid võidakse edastada nii Euroopa Majanduspiirkonnas (edaspidi: EMP) sees kui ka EMP-välistesse riikidesse (sealhulgas USAsse). Euroopa Komisjon ei pruugi riike, kuhu me teie isikuandmeid edastame, pidada isikuandmete piisava kaitse tagajateks. Sellest tulenevalt, kui me kanname teie isikuandmed üle väljaspoole EMPd, kehtestame oma juriidiliste kohustuste järgi sobivad kaitsemeetmed tagamaks, et teie isikuandmeid kaitstakse piisavalt, olenemata riigist, kuhu need edastatakse. Need kaitsemeetmed võivad hõlmata lepinguliste kinnituste saamist kolmandatelt isikutelt, kellel on juurdepääs teie isikuandmetele, et teie isikuandmeid kaitsevad standardid, mis on samaväärsed standarditega, mis kaitsevad teie isikuandmeid, kui need asuvad EMPs. Kui soovite rohkem teada, kuidas me teie isikuandmeid kaitseme, kui need edastatakse väljaspoole EMPd, või kui soovite hankida kaitsemeetmete koopia, mille oleme kehtestanud teie isikuandmete kaitseks nende edastamisel, võtke meiega ühendust (vt meie kontaktandmed).

 Kuidas me teavet jagame?

Võime jagada isiklikku teavet, mis on saadud rakenduse kaudu ja teiega ühendatud sõidukilt/sõidukitelt järgmiste üksustega.

·      Jagame teie asukohta, suunda ja kiirust meie reaalajas liiklusteabe pakkujaga HERE. Hoolitseme selle eest, et eemaldada teave, mis võiks aidata HERE’il teid nende andmete põhjal tuvastada.

 • Ettevõtete või muude organisatsioonidega, kellega teeme koostööd, et nad osutaksid meie nimel teenuseid, nagu tellimuste halduse pakkujad, veebimajutusettevõtted, postimüüjad, analüütika pakkujad, sündmuste korraldamise teenused ja infotehnoloogia pakkujad.
 • Professionaalsete nõustajatega.
 • Meie arvates on see oluline, et täita juriidilisi nõudeid ja riigiasutuste esitatud taotlusi, kaitsta enda või teiste õigusi ja vara, kaitsta üksikisikute isiklikku turvalisust või tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi.
 • Uue omanikuga, kui müüme kogu oma ettevõtte või osa sellest.
   

Kui kaua me teie andmeid säilitame?

Hoiame teie teavet tuvastataval kujul üksnes nii kaua, kui see on vajalik selles eeskirjas sätestatud eesmärkidel. Üldiselt tähendab see teabe säilitamist seni, kui kehtib üks järgmistest tingimustest.

 • Teie teave on mõistlikult vajalik teile teenuste osutamiseks.
 • Teie teave on mõistlikult vajalik eesmärgi täitmiseks, mille eesmärgil teie edastasite või meie kogusime teavet.
 • Teie teave on mõistlikult vajalik meie õiguste või omandi kaitseks ja kaitsmiseks (see on tavaliselt teie kohtualluvuse vastava aegumistähtaja pikkus).
 • Muul juhul on meil kohustus säilitada teie andmeid kehtivate seaduste või määruste kohaselt.
   

Rakenduses aktiivsed küpsiselaadsed tehnoloogiad

Mis on küpsiselaadsed tehnoloogiad?

Küpsiselaadseid tehnoloogiaid kasutatakse laialdaselt veebisaitide toimimiseks või tõhusamaks muutmiseks, samuti veebisaidi omanikele teabe edastamiseks. Rakendused kasutavad sageli küpsistega sarnaseid tehnoloogiaid, et teid meelde jätta, pakkuda teile soovitud sisu või parandada rakendust, jälgides rakenduse kasutamist.

Küpsiselaadsete tehnoloogiate eelised

Need tehnoloogiad on äärmiselt kasulikud, sest need võivad muuta kogemused kasutajasõbralikumaks, kui naasete rakenduse juurde, mida olete varem mitu korda külastanud. Eeldusel, et kasutate sama seadet ja brauserit nagu varem, saavad nad näiteks teie eelistused meelde jätta, aidata meil teada saada, kuidas meie rakendust kasutate, ja muuta kuvatud sisu teie huvide ja vajaduste jaoks asjakohasemaks.

Neid tehnoloogiaid kasutatakse rakenduses järgmistel eesmärkidel.

 • Rangelt vajalikud eesmärgid. Neid tehnoloogiaid on vaja saidi põhifunktsioonide ja teenuste osutamiseks.
 • Jõudluse eesmärgid. Need tehnoloogiad võimaldavad meil täiustada oma rakenduste funktsionaalsust ja korraldada turu-uuringuid, jälgides kasutamist. Rakenduse kasutamise kohta varjunimega profiilide loomiseks kasutame Adobe Analyticsit. Võite selliste varjunimega profiilide loomise vaidlustada. Aptelligeniga kogume ka teie seadmest tehnilist teavet rakenduse tõrgete ajal, et saada aru, mis valesti läks.
 • Reklaami eesmärgid. Need tehnoloogiad võimaldavad meil hinnata oma reklaamikampaaniate edukust. Kasutame neid ka teile saadetud turundusmaterjalide isikupärastamiseks. Rakenduse lehe „Halda oma andmeid“ kaudu saate igal ajal loobuda meie reklaamitehnoloogia kasutamisest.
  • IOSi seadmetes saate ka nende tehnoloogiate kasutamist reklaami eesmärgil piirata, klõpsates iOSi sätetes nuppu „Privaatsus“ – „Reklaam“ ja libistades nupu „Reklaami jälgimise piiramine“ asendisse „Sisse“.
  • Androidi-põhistes mobiilseadmetes saate isikupärastatud reklaami inaktiveerida ka menüü „Seaded/Konto/Google/Reklaamid“ kaudu, märkides kastikese „Loobu“.
 • Guideside eesmärgid. Kui võtate ühendust Ford Guide’iga ja annate nõusoleku, kasutame neid tehnoloogiaid, et võimaldada Ford Guide’idel näha teie hiljutist rakenduse kasutamist. Nii on neil lihtsam teid aidata.
 • Kolmandate osapoolte eesmärgidKui kasutate rakenduse kaudu oma sõidukis funktsiooni HERE Live Traffic, võib meie kolmanda osapoole teenusepakkuja HERE Global B.V. teie seadmes samuti küpsiseid kasutada. Vt täpsemalt HERE’i küpsisepoliitika kohta, mis on kättesaadav aadressil https://legal.here.com/privacy/policy/gb/.

 Tõukemärguanded

Rakendus võib kasutada teie seadme eelistussätteid, et edastada teile tõukemärguandeid, sealhulgas teenustega seotud teateid. Rakendus võib näiteks saata tõukemärguandeid selle sõiduki(te)ga seotud staatuse kohta. Kui keelate seadme sätetes tõukemärguanded, pääsete teenustele siiski rakenduse kaudu juurde.

 Laste eraelu puutumatus

Rakendus ei kogu teadlikult isikuandmeid alla 16-aastaste laste kohta.

 Teie õigused ja meie kontaktandmed

Teil on üksikisikuna õigus teada saada, millist teavet teie kohta hoitakse ja mis eesmärkidel, samuti vajaduse korral teha parandusi. Samuti on teil mõnel juhul õigus vaidlustada meie isikuandmete töötlemise jätkamine või paluda meil teie teave kustutada või piirata selle kasutamist. Mõnel juhul võite ka taotleda, et teie isiklik teave edastatakse teile tavaliselt kasutatavas elektroonilises vormingus, et saaksite seda jagada teiste organisatsioonidega (seda nimetatakse sageli õiguseks „andmete teisaldatavusele“).

Soovitame teil meiega ühendust võtta, et värskendada või parandada oma isiklikke andmeid, kui need muutuvad või kui meie käes olevad isikuandmed on ebatäpsed.

Kui te ei ole rahul sellega, kuidas me teie teavet kasutame, loodame, et teatate sellest kõigepealt meile, et saaksime teie muredega tegeleda. Kuid teil on ka õigus esitada kaebus oma kohalikule andmekaitseasutusele: https://edpb.europa.eu/about-edpb/board/members_en.

Kui teil on küsimusi või probleeme oma andmete kasutamise kohta või soovite kasutada mõnda oma õigustest, võite helistada FordPass Guide’ile või kirjutada oma kohalikule vastutavale töötlejale:

 

Privacy Enquiry, PO Box 16, Hull, England, HU9 9PR

Samuti võite meie andmekaitseametnikuga otse ühendust võtta siin:

dpeurope@ford.com

 Teie andmete turvalisus

Teie teabe turvalisuse ja täpsuse kaitsmiseks ja säilitamiseks kasutame sobivaid süsteeme, põhimõtteid, menetlusi ja tehnoloogiat. 

 Muud veebisaidid

Rakendus võib sisaldada linke muudele rakendustele või veebisaitidele, mis pole meie kontrolli all ja mida need põhimõtted ei hõlma. Juhul kui külastate antud linkide abil muid veebisaite, võivad kõnealuste veebisaitide haldajad koguda teie andmeid, mida nad kasutavad enda kehtestatud puutumatusnormide järgi ja need võivad olla meie omadest erinevad.

 Privaatsuspõhimõtete ja küpsisepoliitika jõustumise kuupäev ja muudatused

Neid põhimõtteid võidakse värskendada, et kajastada muudatusi rakenduses, meie privaatsustavades ja teie teabe kasutamises või kohaldatavates seadustes.

Kui muudame neid põhimõtteid, teavitame teid muudatustest. Kui muudatused mõjutavad oluliselt töötlemise olemust või mõjutavad teid muul viisil olulisel määral, teavitame teid sellest piisavalt ette, et teil oleks võimalus kasutada oma õigusi (nt andmete töötlemise vaidlustamine).

 Nõusolekud seadme asukoha ja küpsiselaadsete tehnoloogiate kohta

See on teie nõusoleku sõnastus, mille olete andnud seadme isikupärastamiseks ja isikupärastamiseks kasutatavatele küpsiselaadsetele tehnoloogiatele:

Küpsiselaadne tehnoloogia

Teie nõusolekul võime neid andmeid kasutada ka teile saadetud reklaami isikupärastamiseks. Oma seadme isikupärastamise reklaamimiseks võite küpsistelaadsete tehnoloogiate kasutamise nõusoleku igal ajal tagasi võtta. Nõusoleku tagasivõtmine võib rakenduse teatud funktsioonide kasutamist piirata või seda takistada.

Seadme asukoha jagamine

Rakenduse teatud funktsioonide kasutamiseks lubame teil koguda, kasutada ja jagada teavet oma mobiilseadme asukoha kohta.

 

2. FordPassi kasutamine koos FordPass Connectiga

Lühidalt.

Kogume teavet teie ja teie sõiduki(te) kohta, mille valisite välja rakendusega ühenduse loomiseks, ja kasutame seda teavet rakenduse kaudu osutatavate teenuste pakkumiseks (edaspidi: teenused). Kui ühendate oma sõiduki(d) rakendusega, nõuavad mõned teenused, et me kasutaksime teie sõidukilt teabe kogumiseks teie sõiduki internetiühendust.

Ühendades sõidukiga mitu kontot, pidage meeles järgmist.

 • Sõiduki asukoht kuvatakse iga sõidukiga ühendatud konto kasutajatele.
 • Kõikidel nende kontode kasutajatel on juurdepääs teenustele, sealhulgas teenustele, mis võimaldavad sõidukit eemalt käivitada (vajaduse korral), lukustada ja lukust lahti teha ning mis näitavad teavet sõiduki oleku kohta (näiteks selle kütuse taset).

Samamoodi, kui juhite sõidukit ühendatud rakendusega, pääsevad rakenduse kasutajad juurde sõiduki asukohale ja teenustele, mis võimaldavad sõidukit eemalt käivitada (vajaduse korral), lukustada ja lukust lahti ühendada ja mis näitavad teavet sõiduki oleku kohta (näiteks selle kütuse taset).

Andmete jagamise sõiduki ja rakenduse vahel saate peatada või sõiduki rakendusest jäädavalt lahti ühendada, osutades sõidukisisestele ühendusseadetele ja rakenduse kontode jaotise KKKdega seotud artiklitele. Kui ühendate sõiduki rakendusest lahti või peatate sõiduki ja rakenduse vahel andmete jagamise, kasutades sõidukisiseseid juhtnuppe, ei pruugi te mõnda teenust saada kasutada.  Näiteks kui lõpetate GPSi geograafilise asukoha andmete jagamise, ei saa Live Traffic pakkuda ajakohaseid liiklusandmeid, ning kui lõpetate sõidukite andmete ja kaugjuhtimispuldi jagamise, ei saa te kauglukustamist ja -avamist kasutada.

Kombineerime kogutud teavet muu teie kohta salvestatud teabega ja kasutame seda muudel eesmärkidel, näiteks pakkudes teile tooteid ja teenuseid, mis meie arvates teid huvitavad. Rakenduse jaotises „Turundusvalikud“ saate oma turunduskommunikatsiooni eelistusi igal ajal värskendada.

Teatavatel asjaoludel on teil õigus isikuandmete kasutamine vaidlustada.

Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie seadme ja rakendusega ühendatud sõiduki(te) GPSi geograafilist asukohta, et pakkuda teile teenuseid ja teha toiminguid muudel selles dokumendis kirjeldatud eesmärkidel. Saate selle nõusoleku igal ajal tühistada rakenduse jaotise „Halda oma andmeid“ ja sõidukisiseste seadmete kaudu.

Rakendus kasutab teenuste osutamiseks küpsistega sarnast tehnoloogiat, et luua varjunimega profiilid rakenduse kasutamise kohta ja teie nõusolekul ka reklaami edastamise eesmärkidel. Oma nõusoleku kõnealuste tehnoloogiate kasutamise kohta reklaami edastamise eesmärkidel võite igal ajal tagasi võtta rakenduse jaotises „Halda oma andmeid“.

Võime teie andmeid edastada väljaspoole Euroopa Majanduspiirkonda. Samuti võime neid jagada sidusettevõtjate, edasimüüjate ja teenusepakkujatega ning teatavates muudes olukordades.

Kui lubate teistel juhtida rakendusega ühendatud sõidukit (sõidukeid), rääkige neile, kuidas te rakendust kasutate ja kuidas vältida andmete jagamist rakenduse ja sellega ühendatud sõiduki(te) vahel ning selgitage, et nende põhimõtete koopia on saadaval teie kohalikul Fordi veebisaidil või aadressil Fordconnected.com.

 Üksikasjalikumalt.

Teave, mida kogume ja kasutame rakenduse kaudu.

Teenusega seotud andmedOlenevalt teie kasutatavatest teenustest võime koguda ja kasutada järgmist teavet.  

 • Liigu. Kogume teilt rakenduse kaudu antud teavet koos rakendusega ühendatud sõiduki(te) kohta (vt allpool esitatud sõiduki andmed) teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Näiteks kasutame järgmist: sõiduki identifitseerimisnumber (VIN) ja läbisõidu teave, et saaksite ühendust võtta oma Fordi edasimüüjaga ja plaanida teenuste osutamist; seadme GPSi geograafiline asukoht, mida kasutate rakendusele juurdepääsuks, ja rakendusega ühendatud sõiduk(id) (teie nõusolekul), et saaksite leida erinevaid transpordivõimalusi ja neid broneerida; ning oma sõiduki andmed, mis võimaldavad teil oma sõiduki teatud funktsioone eemalt juhtida ja kontrollida oma sõiduki staatust.
 • Leia. kogume aadressiga seotud teavet ja muid rakenduse kaudu esitatavaid andmeid. Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie GPS-i geograafilist asukohta ka mobiilsideseadmelt, mida kasutate rakendusele juurde pääsemiseks, ja rakendusega ühendatud sõiduki(te)lt. Töötleme ja kasutame neid andmeid teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. See hõlmab teie sõiduki asukoha määramist ja näitamist rakenduses, samuti teile läheduses asuva tankla, transpordivõimaluste, huvipakkuvate kohtade, parkimise ja Fordi edasimüüjate näitamist ning asjakohaste juhiste andmist.
 • Guides. Kui helistate Ford Guide’ile või suhtlete temaga vestluse kaudu, kogume teavet teie kontakti kohta Ford Guide’iga, sealhulgas kõned, e-kirjad, sõnumid ja reaalajas vestlus. Töötleme ja kasutame neid andmeid kvaliteedi- ja koolituseesmärkidel teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Teie nõusolekul on Ford Guidesil võimalus vaadata rakenduse hiljutist kasutamist, eesmärgiga teid paremini abistada.
 • Konto haldamine. Võite anda meile teavet enda kohta, täites rakenduses vormid, näiteks rakenduse allalaadimisel, konto taotlemisel või mõne teenuse tellimisel. Teie antud teave võib sisaldada teie e-posti aadressi, kasutajatunnust, parooli, tiitlit, ees- ja perekonnanime, telefoninumbrit, kodust aadressi ja makseteavet (edaspidi: kontoga seotud teave). Samuti võime koguda teavet mobiilseadme kohta, näiteks tarkvara või operatsioonisüsteemi versioon, kordumatud identifitseerimistunnused, IP-aadress ja mobiilivõrgu teave. Töötleme ja kasutame neid andmeid teie konto loomiseks ja haldamiseks, samuti teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Me võime kombineerida neid andmeid muu teabega, mille olete meile varem esitanud (mitte üksnes rakenduse kaudu) või mida me oleme kogunud avalikest allikatest või kolmandatest isikutest teenusepakkujatelt, et tagada teie teabe ajakohasus.

Rakendus võimaldab teil luua ühenduse oma Ford Credit Account Manageriga ja hallata oma Ford Credit Accounti. Kui te seda teete, küsib FCE Bank plc (edaspidi: Ford Credit) teie isiku tuvastamiseks ja Ford Credit Accountile juurdepääsu võimaldamiseks täiendavaid isikuandmeid. Ford Credit kasutab seda isiklikku teavet teie Ford Crediti lepingus kirjeldatu kohaselt.

Peale selle võib rakendus lubada teil osta tooteid ja teenuseid. Mõnda neist toodetest ja/või teenustest pakuvad meie partnerid, kes koguvad teie tellimuste täitmiseks teie käest täiendavaid isikuandmeid. Meie partnerid kasutavad kogutud isikuandmeid oma isikuandmete kaitse eeskirjas kirjeldatu kohaselt või nii, nagu on selgitatud siis, kui oma isikuandmeid esitate.

Sõiduki andmed. Võite meile oma sõiduki kohta teavet anda, täites ära rakenduses olevad vormid.  See teave hõlmab VIN-koodi, registreerimisnumbrit ja läbisõiduandmeid. Teie nõusolekul kogume ja kasutame teie mobiilseadme ja sõiduki GPSi geograafilist asukohta. Samuti võime koguda teavet rakendusega ühendatud sõiduki(te) kohta, näiteks riistvaramudel ja tootenumbrid, sõidukisüsteemide staatus (nt vedelike tasemed, rehvirõhk, mootor, sõidukis olev Wi-Fi ja lukud), sõidukidiagnostika, läbisõidumõõdik ja muu teave, mis on seotud sõiduki toimimis- ja sõiduomadustega, nagu kiirus, gaasipedaali kasutamine, pidurid, juhtimine, turvavööde kasutamine ja muud sarnased andmed sõiduki kasutamise kohta. Töötleme ja kasutame neid andmeid teile teenuste osutamiseks ja nendes põhimõtetes kirjeldatud muudel juhtudel. Saate valida, milliseid andmeid rakendusega ühendatud sõiduki(te)lt sõidukisiseste seadete kaudu saadetakse. Kui piirate oma sõidukist saadetavaid andmeid, võib see teatud teenuste kasutamist piirata või seda takistada.

Kasutusprofiilid. Me kogume teie rakenduse kasutamisega seotud varjunimega profiile, sealhulgas teavet selle kohta, millal ja kui kaua te konkreetseid teenuseid ja funktsioone kasutate, samuti turunduse, turu-uuringute ja teenuste täiustamise eesmärgil.  Kui neid profiile kogutakse nõusoleku alusel, saate oma nõusoleku igal ajal rakenduse jaotises „Turundusvalikud“ tühistada.

Tehniline teave teie ja teie seadme kohtaIga kord, kui te rakendust kasutate, on sellel automaatne juurdepääs teie seadme tehnilistele andmetele või nende andmete salvestamisõigus, sealhulgas tarkvara või operatsioonisüsteemi versioon, kordumatud identifitseerimistunnused, IP-aadress ja mobiilvõrgu teave, eelistussätted ja teie rakenduse kasutamise üksikasjad ning kasutatavad teenused. Samuti võime koguda teavet rakenduse kasutamise ja toimivuse kohta, sealhulgas selle kohta, kui tekib tõrge.

AsukohaandmedTeie nõusoleku korral suunavad mõned teenused, mis kasutavad reaalajas globaalse positsioneerimissüsteemi (GPS) tehnoloogiat, et määrata seadme põhjal kindlaks teie asukoht, näiteks selleks, et leida lähim edasimüüja, juhatada teid valitud edasimüüja juurde või tuvastada läheduses asuvad parkimisvõimalused. Mõned teenused hõlmavad ka andmete kogumist teie asukoha kohta otse oma sõidukilt, näiteks selleks, et saaksite oma seadme abil oma sõiduki üles leida ja kuvada see asukoht rakenduses. Võite oma nõusoleku igal ajal rakenduse jaotises „Halda oma andmeid“ või sõidukisiseste sätete kaudu tagasi võtta, kuid see võib teatud teenuste kasutamist piirata või neid takistada.

Kui kasutate rakendusega ühendatud sõidukis funktsiooni HERE Live Traffic, salvestame sõiduki VIN-koodi autentimise eesmärgil ja seejärel jagame sõiduki asukohta, suunda ja kiirust meie kolmandast isikust teenusepakkujaga HERE Global B.V. (edaspidi: HERE).Hoolitseme selle eest, et eemaldada teave, mis võiks aidata HERE’il teid nende andmete põhjal tuvastada.

Võite teatavaid isikuandmeid mitte edastada, kuid see võib teatud teenuste kasutamist piirata või neid takistada (näiteks kui te ei ühenda sõidukit, ei saa te lukustuse ja avamise funktsiooni kasutada).

 Kuidas me teie andmeid kasutame?

Kasutame rakenduse ja rakendusega ühendatud sõiduki(te) kaudu kogutud isikuandmeid selleks, et osutada teile teenuseid, sealhulgas eespool kirjeldatud teenused. Samuti kasutame neid ka teistel järgmistel seaduslikel eesmärkidel, näiteks selleks, et:

 • pakkuda teile suurepäraseid funktsioone ja teenuseid;
 • võimaldada teil kontrollida sõiduki teatavaid funktsioone;
 • täita teie soovid ja tegeleda teie päringutega;
 • hallata ja täiustada oma äritegevust ja suhet teiega;
 • hinnata meie ja edasimüüjate osutatavate teenuste kvaliteeti ning teenuseid, mida meie tarnijad osutavad meile ja meie nimel;
 • saata teile teie suhtluseelistuste järgi turundusmaterjale;
 • isikupärastada teie kasutajakogemust ja teile saadetavaid turundusmaterjale;
 • otsida tõrkeid ja lahendada need;
 • korraldada uuringuid, töötada välja uued ja täiustatud tooted, teenused ning äri- ja turundusstrateegiad;
 • täita juriidilisi nõudeid ja riigiasutuste esitatud taotlusi;
 • kaitsta enda või teiste õigusi ja vara;
 • kaitsta üksikisikute isiklikku turvalisust ja
 • tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi.

Meie, Ford Smart Mobility UK ja teised Ford Motor Company Groupi ettevõtted kogu maailmas, võime seadusega kooskõlas kombineerida ja automatiseeritud otsustusprotsesside kasutamise abil analüüsida teie konto andmeid/teavet, mida me kogume teie kohta tulenevalt rakenduse ja teenuse kasutamisest, ning võrrelda seda muu teabega, mis on teie ja muude klientide kohta salvestatud, et abistada teid eespool nimetatud eesmärkidel.  See võib hõlmata näiteks sõidukite diagnostikaalase teabe analüüsimist, turult tagasikutsumiste korraldamist, meie turunduse ja klienditeeninduse tõhususe hindamist, turuanalüüsi korraldamist ja selliste toodete või teenuste tuvastamist, mis võivad teile huvi pakkuda, ning teiega ühenduse võtmist, et teile selliste toodete ja teenuste kohta teavet anda.  Lisateavet muude teabekategooriate kohta, mis meil teie kohta võivad olla salvestatud, lugege puutumatusnormidest, mille oleme teile andnud seoses muude meilt saadud Fordi toodete ja teenustega, näiteks kohalik Fordi veebisait ja Fordconnected.com.

Samuti soovime veenduda, et teile edastatud teatised ja teiega suhtlemine oleksid teie jaoks võimalikult asjakohased. Selle tulemusena võime aeg-ajalt kasutada teie kohta teavet, mis on kogutud avalikest allikatest (nt veebiressursid) ja kolmandatelt isikutelt (nt meie teenusepakkujad, veebimajutusteenuste pakkujad, analüütikapakkujad või reklaamiteenused), et aidata meil kindlaks teha, millised Fordi tooted ja teenused teile võiksid huvi pakkuda. Näiteks võivad analüütiliste teenuste pakkujad ja reklaamiteenused analüüsida veebist ja muudest allikatest kogutud teavet, et anda meile teavet teie demograafiliste andmete ja huvide kohta, näiteks järeldused teie vanusevahemiku ja toodete või teenuste tüüpide kohta, mis võivad teile huvi pakkuda. Seejärel võime saata teile teavet nende toodete ja teenuste kohta teie suhtluseelistuste järgi. Meie FordPass Guidesid võivad kasutada ka meie valduses olevat teavet teie kohta, kui võtate nendega ühendust mõne küsimuse või päringu teel.  Kui te ei soovi, et saaksime selles lõikes kirjeldatud eesmärkidel teie kohta teavet kolmandatelt osapooltelt, võtke meiega ühendust (vt jaotist „Meie kontaktandmed“).

Rakenduse jaotises „Turundusvalikud“ saate oma turunduskommunikatsiooni eelistusi igal ajal värskendada.

Seadusega võib olla nõutud teatud isikuandmete kogumine. Samuti võidakse teiega lepinguliste suhete tulemusena nõuda teie isikuandmete kogumist. Selle teabe esitamata jätmine võib nende kohustuste täitmist takistada või neid edasi lükata.

Mõnel piiratud juhul võivad meie vastuvõetud automatiseeritud otsused avaldada teile õiguslikku või sarnast mõju. Langetame teie kohta selliseid automaatseid otsuseid üksnes juhul, kui:

 • otsused on vajalikud lepingu täitmiseks või teiega lepingu sõlmimiseks; 
 • otsused on seadusega lubatud; või 
 • annate meile nõusoleku automaatse otsustusprotsessi tegemiseks.

Võite meiega ühendust võtta, et taotleda lisateavet automaatsete otsuste tegemise kohta ja teatavatel tingimustel vaidlustada meie automaatsete otsuste tegemine või taotleda, et keegi vaataks automaatse otsuse läbi.

Meil on õigus kasutada ja jagada mitteisiklikku (st anonüümset) teavet mis tahes eesmärgil.

 

Millistel seaduslikel alustel teie andmeid kasutatakse?

Meil on õigus kasutada teie teavet mitmel järgmisel seaduslikul alusel.

 • Nagu ka eespool kirjeldatud, vajame teie kohta teatavaid andmeid, et täita teiega sõlmitud lepingut, osutades teile soovitud teenuseid, näiteks võimaldada teil kasutada funktsioone „Ford Guides“, „Liigu“ ja „Leia“, võimaldada teil kontrollida sõiduki teatavaid funktsioone, täita teie rakendusse esitatud soovid, otsida tõrkeid ja need lahendada, ning saata teile teateid tehingute kohta.
 • Meil on sageli õigustatud huvi töödelda teie andmeid teatavatel eesmärkidel, näiteks selleks, et pakkuda teile suurepäraseid funktsioone ja teenuseid, isikupärastada teie kasutajakogemust ja teile saadetavaid turundusmaterjale, ennustada, millised Fordi tooted või teenused võiksid teid huvitada, hallata ja täiustada oma äritegevust ja suhet teiega, hinnata meie ja edasimüüjate osutatavate teenuste kvaliteeti ning teenuseid, mida meie tarnijad osutavad meile ja meie nimel, töötada välja uusi ja täiustatud tooteid, teenuseid ning äri- ja turundusstrateegiad, korraldada uuringud, kaitsta enda või teiste õigusi ja vara või tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi. Isikuandmete töötlemisel võtame oma õigustatud huvide täitmiseks kasutusele kindlad kaitsemeetmed, et tagada teie eraelu puutumatus ja tagada, et teie huvid või põhiõigused ja -vabadused ei kahjustaks meie õigustatud huve.
 • Teatavates olukordades küsime teie nõusolekut teie teabe kasutamiseks konkreetsetel eesmärkidel, näiteks teie asukoha kasutamiseks. Kui tugineme nõusolekule teie isikuandmete kasutamiseks, on teil õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta. Lisateavet leiate nende põhimõtete jaotisest „Teie õigused...“.
 • Teatavatel asjaoludel tuleb meil võib-olla kasutada teie teavet juhul, kui peame vajalikuks juriidilise kohustuse täitmist.
 • Teatavatel asjaoludel tuleb meil võib-olla kasutada teie teavet juhul, kui peame vajalikuks kaitsta kellegi turvalisust või elulisi huve.
 • Teatavatel asjaoludel peame võib-olla kasutama teie teavet teatud eesmärkidel, mis on avalikes huvides.

 

Kus teie andmeid hoitakse?

Teie isiklikku teavet hoitakse kohapeal teie mobiilseadmes ning meie ja meie teenusepakkujate hallatavates serverites.  Teie isikuandmeid töödeldakse Ühendkuningriigi andmekaitseseaduste järgi ja neid võidakse edastada nii Euroopa Majanduspiirkonnas (edaspidi: EMP) sees kui ka EMP-välistesse riikidesse (sealhulgas USAsse). Euroopa Komisjon ei pruugi riike, kuhu me teie isikuandmeid edastame, pidada isikuandmete piisava kaitse tagajateks. Sellest tulenevalt, kui me kanname teie isikuandmed üle väljaspoole EMPd, kehtestame oma juriidiliste kohustuste järgi sobivad kaitsemeetmed tagamaks, et teie isikuandmeid kaitstakse piisavalt, olenemata riigist, kuhu need edastatakse. Need kaitsemeetmed võivad hõlmata lepinguliste kinnituste saamist kolmandatelt isikutelt, kellel on juurdepääs teie isikuandmetele, et teie isikuandmeid kaitsevad standardid, mis on samaväärsed standarditega, mis kaitsevad teie isikuandmeid, kui need asuvad EMPs. Kui soovite rohkem teada, kuidas me teie isikuandmeid kaitseme, kui need edastatakse väljaspoole EMPd, või kui soovite hankida kaitsemeetmete koopia, mille oleme kehtestanud teie isikuandmete kaitseks nende edastamisel, võtke meiega ühendust (vt meie kontaktandmed).

 Kuidas me teavet jagame?

Ühendades sõidukiga mitu kontot, pidage meeles järgmist.

 • Sõiduki asukoht kuvatakse iga sõidukiga ühendatud konto kasutajatele.
 • Kõikidel nende kontode kasutajatel on juurdepääs teenustele, sealhulgas teenustele, mis võimaldavad sõidukit eemalt käivitada (vajaduse korral), lukustada ja lukust lahti teha ning mis näitavad teavet sõiduki oleku kohta (näiteks selle kütuse taset).

Samamoodi, kui juhite sõidukit ühendatud rakendusega, pääsevad rakenduse kasutajad juurde sõiduki asukohale ja teenustele, mis võimaldavad sõidukit eemalt käivitada (vajaduse korral), lukustada ja lukust lahti ühendada ja mis näitavad teavet sõiduki oleku kohta (näiteks selle kütuse taset).

Andmete jagamise sõiduki ja rakenduse vahel saate peatada või sõiduki rakendusest jäädavalt lahti ühendada, osutades sõidukisisestele ühendusseadetele ja rakenduse kontode jaotise KKKdega seotud artiklitele. Kui ühendate sõiduki rakendusest lahti või peatate sõiduki ja rakenduse vahel andmete jagamise, kasutades sõidukisiseseid juhtnuppe, ei pruugi te mõnda teenust saada kasutada.  Näiteks kui lõpetate GPSi geograafilise asukoha andmete jagamise, ei saa Live Traffic pakkuda ajakohaseid liiklusandmeid, ning kui lõpetate sõidukite andmete ja kaugjuhtimispuldi jagamise, ei saa te kauglukustamist ja -avamist kasutada.

Kui otsustasite rakenduse ühendada sõidukiga, millega on juba ühendatud teine rakenduse kasutaja, jagatakse teie nime ja seda, et olete seda ühendust taotlenud, rakenduse kaudu rakenduse kasutajaga, kes sõiduki esmakordselt ühendas. Sellele kasutajale antakse võimalus lubada või keelduda teie taotlusest sõidukiga ühenduse loomiseks.

Mõned teenused nõuavad meilt teie isikliku teabe jagamist oma partneritega. Näiteks.

 • Jagame teie asukohta, suunda ja kiirusevormi meie reaalajas liiklusteabe pakkujaga HERE’iga. Hoolitseme selle eest, et eemaldada teave, mis võiks aidata HERE’il teid nende andmete põhjal tuvastada.
 • Samuti saate aktiveerida oma sõiduki Wi-Fi leviala, luues konto meie võrguteenuse pakkujaga Vodafone Global Enterprise Limited (edaspidi: Vodafone). Oma Wi-Fi leviala konto aktiveerimise jaoks saadame Vodafone’ile teatud andmed, sealhulgas teie sõiduki VIN-koodi ja sõiduki SIM-identifikaatori. Selle kohta, kuidas Vodafone teie isikuandmeid kasutab, saate lugeda nende privaatsuspõhimõtetest. Ehkki Vodafone pakub Wi-Fi leviala ja haldab teie tellimust, teavitab Vodafone meid, kui teatud andmekasutuse künnised on ületatud, et saaksime teile näidata oma andmepaketi kasutamist rakenduses või kui helistate meie FordPass Guidesidele.

Samuti võime jagada isiklikku teavet, mis on saadud rakenduse kaudu ja teiega ühendatud sõiduki(te)lt.

 • Volitatud edasimüüjate ja oma tütarettevõtetega. „Meie tütarettevõtted“ – meiega ühise kontrolli või omandiõigusega seotud ettevõtete grupp. Ettevõtte grupi ettevõtete loetelu leiate siit.
 • Ettevõtete või muude organisatsioonidega, kellega teeme koostööd, et nad osutaksid meie nimel teenuseid, nagu tellimuste halduse pakkujad, veebimajutusettevõtted, postimüüjad, analüütika pakkujad, sündmuste korraldamise teenused ja infotehnoloogia pakkujad.
 • Professionaalsete nõustajatega.
 • Meie arvates on see oluline, et täita juriidilisi nõudeid ja riigiasutuste esitatud taotlusi, kaitsta enda või teiste õigusi ja vara, kaitsta üksikisikute isiklikku turvalisust või tuvastada, ennetada ja muul viisil käsitleda pettuse, turvalisuse, ohutuse või eraelu puutumatusega seotud küsimusi.
 • Uue omanikuga, kui müüme kogu oma ettevõtte või osa sellest.
   

 

Kui kaua me teie andmeid säilitame?

Hoiame teie teavet tuvastataval kujul üksnes nii kaua, kui see on vajalik selles eeskirjas sätestatud eesmärkidel. Üldiselt tähendab see teabe säilitamist seni, kui kehtib üks järgmistest tingimustest.

 • Teie teave on mõistlikult vajalik teile teenuste osutamiseks.
 • Teie teave on mõistlikult vajalik eesmärgi täitmiseks, mille eesmärgil teie edastasite või meie kogusime teavet.
 • Teie teave on mõistlikult vajalik meie õiguste või omandi kaitseks ja kaitsmiseks (see on tavaliselt teie kohtualluvuse vastava aegumistähtaja pikkus).
 • Muul juhul on meil kohustus säilitada teie andmeid kehtivate seaduste või määruste kohaselt.
   

Rakenduses aktiivsed küpsiselaadsed tehnoloogiad

Mis on küpsiselaadsed tehnoloogiad?

Küpsiselaadseid tehnoloogiaid kasutatakse laialdaselt veebisaitide toimimiseks või tõhusamaks muutmiseks, samuti veebisaidi omanikele teabe edastamiseks. Rakendused kasutavad sageli küpsistega sarnaseid tehnoloogiaid, et teid meelde jätta, pakkuda teile soovitud sisu või parandada rakendust, jälgides rakenduse kasutamist.

Küpsiselaadsete tehnoloogiate eelised

Need tehnoloogiad on äärmiselt kasulikud, sest need võivad muuta kogemused kasutajasõbralikumaks, kui naasete rakenduse juurde, mida olete varem mitu korda külastanud. Eeldusel, et kasutate sama seadet ja brauserit nagu varem, saavad nad näiteks teie eelistused meelde jätta, aidata meil teada saada, kuidas meie rakendust kasutate, ja muuta kuvatud sisu teie huvide ja vajaduste jaoks asjakohasemaks.

Neid tehnoloogiaid kasutatakse rakenduses järgmistel eesmärkidel.

 • Rangelt vajalikud eesmärgid. Neid tehnoloogiaid on vaja saidi põhifunktsioonide ja teenuste osutamiseks.
 • Jõudluse eesmärgid. Need tehnoloogiad võimaldavad meil täiustada oma rakenduste funktsionaalsust ja korraldada turu-uuringuid, jälgides kasutamist. Rakenduse kasutamise kohta varjunimega profiilide loomiseks kasutame Adobe Analyticsit. Võite selliste varjunimega profiilide loomise vaidlustada. Aptelligeniga kogume ka teie seadmest tehnilist teavet rakenduse tõrgete ajal, et saada aru, mis valesti läks.
 • Reklaami eesmärgid. Need tehnoloogiad võimaldavad meil hinnata oma reklaamikampaaniate edukust. Kasutame neid ka teile saadetud turundusmaterjalide isikupärastamiseks. Rakenduse lehe „Halda oma andmeid“ kaudu saate igal ajal loobuda meie reklaamitehnoloogia kasutamisest.
  • IOSi seadmetes saate ka nende tehnoloogiate kasutamist reklaami eesmärgil piirata, klõpsates iOSi sätetes nuppu „Privaatsus“ – „Reklaam“ ja libistades nupu „Reklaami jälgimise piiramine“ asendisse „Sisse“.
  • Androidi-põhistes mobiilseadmetes saate isikupärastatud reklaami inaktiveerida ka menüü „Seaded/Konto/Google/Reklaamid“ kaudu, märkides kastikese „Loobu“.
 • Guideside eesmärgid. Kui võtate ühendust Ford Guide’iga ja annate nõusoleku, kasutame neid tehnoloogiaid, et võimaldada Ford Guide’idel näha teie hiljutist rakenduse kasutamist. Nii on neil lihtsam teid aidata.
 • Kolmandate osapoolte eesmärgidKui kasutate rakenduse kaudu oma sõidukis funktsiooni HERE Live Traffic, võib meie kolmanda osapoole teenusepakkuja HERE Global B.V. teie seadmes samuti küpsiseid kasutada. Vt täpsemalt HERE’i küpsisepoliitika kohta, mis on kättesaadav aadressil https://legal.here.com/privacy/policy/gb/.

 Tõukemärguanded

Rakendus võib kasutada teie seadme eelistussätteid, et edastada teile tõukemärguandeid, sealhulgas teenustega seotud teateid. Rakendus võib näiteks saata tõukemärguandeid selle sõiduki(te)ga seotud staatuse kohta. Kui keelate seadme sätetes tõukemärguanded, pääsete teenustele siiski rakenduse kaudu juurde.

 

Laste eraelu puutumatus

Rakendus ei kogu teadlikult isikuandmeid alla 16-aastaste laste kohta.

 Teie õigused ja meie kontaktandmed

Teil on üksikisikuna õigus teada saada, millist teavet teie kohta hoitakse ja mis eesmärkidel, samuti vajaduse korral teha parandusi. Samuti on teil mõnel juhul õigus vaidlustada meie isikuandmete töötlemise jätkamine või paluda meil teie teave kustutada või piirata selle kasutamist. Mõnel juhul võite ka taotleda, et teie isiklik teave edastatakse teile tavaliselt kasutatavas elektroonilises vormingus, et saaksite seda jagada teiste organisatsioonidega (seda nimetatakse sageli õiguseks „andmete teisaldatavusele“).

Soovitame teil meiega ühendust võtta, et värskendada või parandada oma isiklikke andmeid, kui need muutuvad või kui meie käes olevad isikuandmed on ebatäpsed.

Kui te ei ole rahul sellega, kuidas me teie teavet kasutame, loodame, et teatate sellest kõigepealt meile, et saaksime teie muredega tegeleda. Kuid teil on ka õigus esitada kaebus oma kohalikule andmekaitseasutusele: https://edpb.europa.eu/about-edpb/board/members_en.

Kui teil on küsimusi või probleeme oma andmete kasutamise kohta või soovite kasutada mõnda oma õigustest, võite helistada FordPass Guide’ile või kirjutada oma kohalikule vastutavale töötlejale:

Privacy Enquiry, PO Box 16, Hull, England, HU9 9PR

Samuti võite meie andmekaitseametnikuga otse ühendust võtta siin:

dpeurope@ford.com

 

 

Teie andmete turvalisus

Teie teabe turvalisuse ja täpsuse kaitsmiseks ja säilitamiseks kasutame sobivaid süsteeme, põhimõtteid, menetlusi ja tehnoloogiat. 

 Muud veebisaidid

Rakendus võib sisaldada linke muudele rakendustele või veebisaitidele, mis pole meie kontrolli all ja mida need põhimõtted ei hõlma. Juhul kui külastate antud linkide abil muid veebisaite, võivad kõnealuste veebisaitide haldajad koguda teie andmeid, mida nad kasutavad enda kehtestatud puutumatusnormide järgi ja need võivad olla meie omadest erinevad.

 Privaatsuspõhimõtete ja küpsisepoliitika jõustumise kuupäev ja muudatused

Neid põhimõtteid võidakse värskendada, et kajastada muudatusi rakenduses, meie privaatsustavades ja teie teabe kasutamises või kohaldatavates seadustes.

Kui muudame neid põhimõtteid, teavitame teid muudatustest. Kui muudatused mõjutavad oluliselt töötlemise olemust või mõjutavad teid muul viisil olulisel määral, teavitame teid sellest piisavalt ette, et teil oleks võimalus kasutada oma õigusi (nt andmete töötlemise vaidlustamine).

 Nõusolekud seadme asukoha ja küpsiselaadsete tehnoloogiate kohta

See on teie nõusoleku sõnastus, mille olete andnud seadme isikupärastamiseks ja isikupärastamiseks kasutatavatele küpsiselaadsetele tehnoloogiatele:

Küpsiselaadne tehnoloogia

Teie nõusolekul võime neid andmeid kasutada ka teile saadetud reklaami isikupärastamiseks. Oma seadme isikupärastamise reklaamimiseks võite küpsistelaadsete tehnoloogiate kasutamise nõusoleku igal ajal tagasi võtta. Nõusoleku tagasivõtmine võib rakenduse teatud funktsioonide kasutamist piirata või seda takistada.

Seadme asukoha jagamine

Rakenduse teatud funktsioonide kasutamiseks lubame teil koguda, kasutada ja jagada teavet oma mobiilseadme asukoha kohta.